O festivalu

Milí fanoušci filmu a studentských snímků,

Filmový festival Fakulty informatiky MU už přes dvacet let spojuje studenty, lektory i všechny, kteří touží tvořit, a dává jim možnost se realizovat pomocí filmové řeči. Letošním tématem filmového festivalu je „Z jiné perspektivy“. V průběhu let, kdy se filmový festival koná, jsme viděli mnoho filmů, které zachycovaly svět z různých úhlů pohledu. Kouzlo filmu spočívá v tom, že každý z nás se na něj může podívat jinak a najde si v něm to své. Letošní 22. ročník FF FI MU se uskuteční v pátek 20. 5. 2022.

Festival pod záštitou děkana FI MU prof. Jiřího Zlatušky a primátorky statutárniho města Brna JUDr. Markéty Vaňkové organizovaný studenty MU tak po dvou letech proběhne prezenčně stejně, jako se konal před pandemií. Studenti se na přípravách podílejí v několika skupinách - rozvíjí své soft skills při organizaci a PR, kreativitu při tvorbě videí, vizuálu a webu a také své technické schopnosti.

Pokud bychom se měli podívat krátce do historie FFFI MU, tak od původního audiovizuálního projektu „Všech pět pohromadě,“ který vznikl k oslavám pátého výročí fakulty (1999), urazil už pořádnou cestu. V začátcích zájemci o studentskou multimediální tvorbu z přelomu milénia, i přes velké nadšení tehdejších studentů, neměli potřebnou techniku a mentorské vedení. Proto vznikl univerzitní kurz Multimediální elektronické publikace. Ten se následně vyvinul do současných předmětů FI:PV110 Základy filmové řeči a FI:PV113 Produkce audiovizuálního díla, které si mohou zapisovat studenti napříč celou Masarykovou univerzitou. Během dvou semestrů si tak studenti mohou pod odborným vedením vytvořit svá krátkometrážní filmová díla. Ať už je láká psaní scénářů, práce s kamerou, produkce, střih nebo postprodukce či festivalová organizace. Vůbec první Filmový festival tak představila Fakulta informatiky v roce 2001.

Media kit
FB událost