Program festivalu

Vítáme Vás na 22. ročníku Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Na festival se můžete těšit již v pátek 20. 5. od 19:00.

Kde nás najdete? 

→ Sledovat filmy můžete v kině Scala, kam je však nutné si rezervovat vstupenku předem. Vstupenka je zdarma a slouží jako vaše rezervace místa, musíte se jí prokázat při vstupu.

Kino Scala se nachází v centru města Brna na adrese Moravské náměstí 127. V kině si můžete zakoupit občerstvení, najdete tu stánek s festivalovým merchem a fotokoutek.

Aktuálně k 19. 5. 23:00: Scala je plně rezervována

Všechna místa ve Scale jsou již rozebrána. Nezoufejte však, jelikož na Fakultě informatiky je dost místa pro všechny!

→ Druhou možností je sledování festivalu ze samotné Fakulty informatiky. Sem si místa předem rezervovat nemusíte. 

FI MU najdete v Brně na adrese Botanická 68A. Promítat se bude v místnostech D1, D2 a D3 - od vchodu vás navedou šipky a organizátoři. I zde bude možnost zakoupit si občerstvení a festivalový merch, vyfotit se ve fotokoutku a najdete tu i stánky našich partnerů. Živé vstupy ze Scaly se sem budou promítat, takže o nic nepřijdete.

→ Pokud nemůžete přijít osobně, nezoufejte. Stream festivalu můžete sledovat na Youtube.

Na Youtube naleznete také festivalový playlist všech filmů.

Na co se můžete těšit? 

Festival je rozdělen do tří bloků, dva jsou soutěžní filmy a třetí jsou bonusové snímky. Po každém bloku následuje krátká přestávka, abyste se mohli občerstvit.

Po promítnutí druhého bloku přijde čas na hlasování o nejlepší snímky. Hlasovací lístky obdržíte ve festivalové brožuře, proto si ji neváhejte u vchodu vzít od organizátorů. Hlasy se počítají od vás diváků jak ve Scale, tak na Fakultě informatiky. Hlasovat můžete pro kolik snímků chcete, podrobnější informace vám ještě řeknou moderátoři. 

Po bonusovém bloku neodcházejte, bude vyhlášení vítězů! A to hned dvojí – jednoho vítěze zvolí odborná porota, druhého vy sami svými hlasy. 

Zapijte s námi vítěze

Po festivalu můžete pokračovat do Artbaru Druhý Pád, Štefánikova 1, vchod z ul. Kotlářská, kde jsme pro vás připravili festivalovou afterparty. Vstup máte jako diváci festivalu zdarma, vstupenku také najdete v brožuře. Na afterparty se můžete těšit na živou hudbu a DJ a zapíjet s námi vítěze a debatovat o filmech až do rána!

 1. 18:30
  Otevírají se sály
 2. 19:00
  První soutěžní blok filmů
 3. 19:45
  15 minutová pauza
 4. 20:00
  Druhý soutěžní blok filmů
 5. 20:40
  20minutová pauza
 6. 21:00
  Bonusový blok filmů
 7. 21:35
  Vyhlášení vítězů
 8. 22:05
  Afterparty v ArtBaru