O festivalu

Z nadšení z nových možností digitálního zpracování videa, z potřeb identifikovaných při přípravě CD Všech pět pohromadě, a z touhy studentů FI vytvořit si svůj vlastní film, vyjádřit se jak slovem, tak obrazem, vznikl v roce 2001 první filmový festival FI MU. Během jednoho semestru vzniklo deset filmových etud, od počáteční autorovy představy, přes scénář po produkci, digitální střih a přípravu festivalu. Úspěch byl nevídaný: "Fakt, že pod rukama informatiků vzniklo deset vtipných snímků, mi připadá podobně neuvěřitelný jako možnost, že deset angličtinářů napíše operační systém."

Festival se od té doby opakoval již každoročně, a laťka kvality i návštěvnost festivalu se neustále zvyšovala. Charakteristické a cenné je, že všechny etapy přípravy filmu od námětu, přes literární scénář, technický scénář, produkci, střih, postprodukci si dělají týmy studentů sami, pod patronací a kolektivem vyučujících předmětů PV110 a PV113. Náročnost skloubení této téměř desítky profesí v laboratoři LEMMA se daří úspěšně skrývat, a je vyvážena motivací a nadšením z představy vlastního filmu, prezentovaného před více než půl tisícovkou diváků na festivalovém večeru.

Složení odborné poroty

  • Petr Baran
  • Radovan Hakl
  • Lukáš Horáček
  • Robert Král
  • Josef Prokeš
  • Petr Sojka
  • Michal Štěrba

Napsali o nás:

CSFD.cz: 10. Filmový festival studentských filmů na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity

08.05.2010 Ve čtvrtek 13. 5. 2010 od 19.30 se pod záštitou děkana FI MU prof. RNDr. Jiřího Zlatušky, CSc. uskuteční jubilejní 10. Filmový festival studentských filmů na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Za 10 let se z komorního festivalu stala poměrně velká akce, která má každý rok přes 700 návštěvníků. Uvidíte výsledek dvousemestrálního úsilí a snahy o zvládnutí desítky profesí malými týmy studentů ve spolupráci s laboratoří LEMMA na FI MU. V prvním semestru studenti vytvářejí scénáře a seznamují se s filmařskou technikou. Nejlepší scénáře jsou poté v dalším semestru realizovány. V průběhu celého procesu mají studenti možnost individuálních konzultací s vyučujícími. Letošní ročník je výjimečný několika experimenty se stop-motion animací a rozšířením spolupráce s dalšími fakultami MU. Festival se skládá z 13 krátkometrážních filmů v soutěžní sekci a 4 dalších v sekci bonusové. Na konci festivalu budou vyhlášeny nejlepší snímky divácké a odborné poroty. Vstup je zdarma.


LeMUr: X. filmový festival na Fakultě informatiky

www.lemur-mu.cz/index.php/kultura/42-film/266-x-filmovy-festival-na-fakult-informatikyPromo – ke stažení

Dokument - Festival fakulty Informatiky po deseti letech (HD kvalita; 0,99 Gb)

Technická stránka, grafická úprava: Filip Daněk, Jakub Fiala, Martin Kacvinský, David Rakowski
LEMMA - Laboratoř elektronických multimediálních aplikací | validní xhtml, css
Vstoupit na úvodní stránku festivalu | | mapa webu