Chceš točit filmy? Chceš se ukázat? Máš nápad a potřebuješ nakopnout?
Tak tohle je tvoje jedinečná příležitost! Natoč krátký film, přihlas ho na 18. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity a vyhraj.

S námi můžeš ukázat svoji tvorbu před stovkami lidí, uvidíš svůj film na velkém plátně a pokud tvůj snímek bude excelentní, budeš oceněn hodnotnými peněžnými i věcnými cenami.

Pravidla a podmínky festivalu

Podmínky pro přijetí filmu na 18. Filmový festival FI MU jsou:
- hlavní autor musí být student nebo absolvent MU
- délka filmu do 8 min
- snímek nesmí být starší než 3 roky
- snímek nesmí porušovat žádná autorská práva

Snímky nejsou žánrově omezeny. Přihlášení je zdarma.

Snímky je nutno přihlásit pomocí online formuláře, který bude dostupný na těchto stránkách. Každý příspěvek musí mít výstižný název. Součástí přihlášky musí být též doprovodný text se stručnou anotací snímku. Pořadatelé festivalu si vyhrazují právo bez předání k posouzení Programovému výboru vyloučit příspěvky, které nesplňují výše uvedené podmínky, nebo příspěvky, které jsou obsahově v rozporu s českou legislativou.
Každý autor/autorský kolektiv může přihlásit na festival maximálně tři samostatné snímky. Výběr snímků k projekci a dramaturgii večera určí ředitel festivalu s vyučujícími předmětu PV113 Produkce filmového díla. Na zařazení do programu festivalu není právní nárok.

Autoři budou o přijetí či nepřijetí díla k projekci na festivalu informováni na kontaktech uvedených v přihlášce. Snímky vybrané Programovým výborem budou během 18. Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity veřejně promítnuty v rámci programu festivalového večera. Vstup na projekce je zdarma.

Soutěžní snímky budou hodnoceny dvěma způsoby:
- Hlasováním odborné poroty (první tři místa budou ohodnocena finanční odměnou 4000Kč, 2500Kč a 1000Kč)
- Diváckou anketou (první tři místa budou ohodnocena hodnotnými věcnými cenami)

Na výhru v soutěži nemá soutěžící právní nárok a nepeněžní ceny nelze ani alternativně plnit či proměnit v penězích. Ceny se předávají během slavnostního vyhlášení výsledků dne 18. května 2018. Při nepřítomnosti oceněného autora na slavnostním vyhlášení výsledků pak ceny budou vydány na základě oboustranné dohody autora s pořadateli 18. Filmového festivalu Fakulty informatiky MU.


Svůj film můžete přihlásit zde.


Pro více informací sledujte náš Facebook!


POKRAČOVAT NA STRÁNKY MINULÉHO ROČNÍKU