O Festivalu

Z nadšení z nových možností digitálního zpracování videa, z potřeb identifikovaných při přípravě CD Všech pět pohromadě, a z touhy studentů FI vytvořit si svůj vlastní film, vyjádřit se jak slovem, tak obrazem, vznikl v roce 2001 první filmový festival FI MU. Během jednoho semestru vzniklo deset filmových etud, od počáteční autorovy představy, přes scénář po produkci, digitální střih a přípravu festivalu. Úspěch byl nevídaný: "Fakt, že pod rukama informatiků vzniklo deset vtipných snímků, mi připadá podobně neuvěřitelný jako možnost, že deset angličtinářů napíše operační systém."

Festival se od té doby opakoval již každoročně, a laťka kvality i návštěvnost festivalu se neustále zvyšovala. Charakteristické a cenné je, že všechny etapy přípravy filmu od námětu, přes literární scénář, technický scénář, produkci, střih, postprodukci si dělají týmy studentů sami, pod patronací a korektivem vyučujících předmětů PV110 a PV113. Náročnost skloubení této téměř desítky profesí v laboratoři LEMMA se daří úspěšně skrývat, a je vyvážena motivací a nadšením z představy vlastního filmu, prezentovaného před více než půl tisícovkou diváků na festivalovém večeru.

Složení odborné poroty

Složení poroty bude včas zveřejněno.
Autor vítězného snímku odborné poroty obdrží cenu Adobe Production Studio, kterou osobně předá ředitel Adobe pro střední Evropu Michal Metlička.

Ke stažení

Festivalový plakát R G B verze - Martin Žatkulák
Filmový katalog R G B verze - Martin Žatkulák

Ročníky festivalu

2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001